У сезон застуд захворюваність гайморитом різко підвищується і може застати зненацька. Тому потрібно знати, які краплі при гаймориті у дорослих допоможуть зняти неприємні симптоми до відвідування лікаря.

Краплі при гаймориті у дорослих

Гайморит і його симптоми

Гайморитом називають гостре або хронічне запалення верхньощелепних пазух носа. Найчастіше гайморит проявляється гнійними виділеннями з носа, при цьому людина відчуває масу неприємних симптомів:

 • підвищення температури;
 • закладеність носа;
 • розпираючий біль, що віддає в голову, очі або язик;
 • гугнявість голосу;
 • загальна слабкість і розбитість.

Гайморит є ускладненням звичайної нежиті, який був погано проліковано, тому при появі перших ознак запалення пазух потрібно негайно вживати заходів, щоб зупинити поширення інфекції.


Застосування крапель для лікування гострого гаймориту просто незамінне. Вони не володіють системним впливом на організм, тому їх можна застосовувати при наявності протипоказань до таблеток та інших лікарських форм. Великий вибір крапель з різним механізмом дії дозволяє вибрати саме ті, які підходять під особливості перебігу хвороби. Крім того, існує безліч крапель з комбінованим складом, що істотно спрощує лікування і до того ж економить кошти.

Зручність і ефективність крапель ще полягає в тому, що за допомогою них препарат доставляється безпосередньо в осередок запалення, минаючи кровоток, що також прискорює настання полегшення.

Лікування хронічного гаймориту

На жаль, якщо хвороба триває більше 6 тижнів і вже перейшла в хронічну форму, використання одних тільки крапель неефективно. Необхідно комплексне лікування. Але, тим не менш, застосування крапель при хронічному гаймориті у дорослих є відмінним допоміжним засобом для зняття симптомів.

Лікування включає засоби для зниження температури, антибактеріальні препарати, імуномодулятори та протиалергічні засоби. При легкому перебігу використовують промивання, фізіотерапевтичні процедури. У важких випадках показана госпіталізація для проведення лікувальної пункції пазух.

У вигляді крапель призначають судинозвужувальні, антигістамінні і антибактеріальні препарати.

Види крапель

Для лікування гострих і хронічних форм цього захворювання використовують кілька груп препаратів з різним механізмом дії:

 • судинозвужувальні;
 • антибактеріальні;
 • гормональні;
 • муколітичні;
 • комбіновані.

Всі разом вони спрямовані на усунення неприємних відчуттів і позбавлення від причини захворювання:

 • Вбивають бактерії, що викликали запалення;
 • Знімають набряклість і полегшують дихання;
 • Розріджують в’язкий секрет і сприяють його відділенню.

Незважаючи на те, що краплі діють місцево, при неправильному застосуванні можуть з’явитися побічні ефекти (атрофічні зміни слизової, відчуття сухості і навіть кровотечі).

Види крапель при гаймориті

Якщо гострий або хронічний гайморит викликаний бактеріальною інфекцією, то лікування полягає в призначенні антибактеріальних препаратів. Розпізнати бактеріальний гайморит можна зі щедрого гнійного відокремлюваному біло-зеленого кольору з неприємним запахом.

Протипоказання для призначення антибактеріальних крапель загальні для всіх препаратів:

 • Вагітність, лактація;
 • Гіперчутливість до компонентів;
 • Підвищений тиск;
 • Захворювання печінки і нирок.

Основні представники цієї групи — препарати Ізофра і Полідекса. Широко застосовується Біопарокс, але на даний момент його знято з виробництва.


Ізофра в своєму складі містить антибіотик широкого спектру дії Фраміцетин. Його не можна застосовувати у дітей до 2 років. Призначають дорослим 4 рази на день курсом 5 — 7 днів.

Полідекса — комплексний препарат. Крім двох антибіотиків (Неоміцин і Поліміксин), до складу входить гормональний компонент (Дексаметазон) і судинозвужувальний (Фенілефрин). Завдяки складному складу, застосування 3-4 рази на добу курсом 7 днів дозволяє швидко придушити вогнище інфекції та миттєво полегшити симптоми.Судинозвужувальні краплі

Ці краплі незамінні при сильній закладеності носа. Вони швидко прибирають набряклість, полегшують дихання, зупиняють виділення, а також готують слизову для застосування інших лікувальних препаратів. Мінусом є те, що капати їх треба кілька разів на добу, так як період дії препаратів нетривалий. Також необхідно пам’ятати, що вони швидко викликають звикання і сухість слизової, тому застосовувати їх можна не більше тижня і в комплексі з препаратами, зволожуючими слизову носа.

Протипоказання:

 • вагітність, лактація;
 • діти молодше 6 років;
 • атрофічні зміни слизової.

Обережно застосовувати при:

 • артеріальної гіпертонії;
 • цукровому діабеті;
 • глаукомі.

Препаратів дуже багато, але всі вони мають схожу механізмом дію, відрізняючись лише ціною. Популярним і ефективним засобом є Оксиметазолін, більш відомий під такими торговими назвами: Афрін, Називін, Назол. Їх середня вартість 50-170 гривень. Більш бюджетні препарати: Нафтизін, Ксиліт, Галазолін.


При сильному набряку, що утруднює дихання і спорожнення пазух, показано призначення гормональних крапель. Крім протизапальної дії, вони також звужують судини, зменшуючи набряклість. Вони відрізняються зручністю застосування: 1 раз на добу протягом 5 днів. Заборонені для застосування у вагітних, годуючих жінок і дітей до 5 років. Гормони діють тільки в місці застосування і не проникають в кров, тому ризик побічних ефектів мінімальний.

Торгові назви гормональних крапель: Аваміс, Назарел, Фліксоназе.

Застосування крапель при гаймориті у дорослих

Очищення пазух за допомогою крапель

При гаймориті в пазухах утворюється в’язкий вміст, який ледве виходить назовні і ускладнює одужання. Тому для очищення пазух застосовуються краплі, які, подразнюють нервові рецептори, розріджують густий секрет і полегшують його виведення. Перед їх застосуванням необхідно спочатку звузити судини за допомогою крапель і промити порожнину носа. Через те, що більшість препаратів цієї групи мають рослинне походження, їх застосування обмежене алергією до компонентів, вагітністю і годуванням грудьми.
Найбільш поширені препарати:

 1. Ринофлуімуцил — розріджує слиз і звужує судини.
 2. Сінуфорте — препарат на основі цикламена. Стимулюють очищення пазух через роздратування нервових закінчень.
 3. Синупрет — комплексний рослинний препарат. Ефективно очищує пазухи і полегшує стан.

Для економії бюджету можна спробувати виготовити краплі самостійно. Для створення аналога Сінуфорте необхідно натерти на тертці бульби цикламена для отримання соку. Потім змішати його сік з водою (1: 4) і закапати в ніс.

Добре очищаючими властивостями володіють краплі, приготовлені з каланхое. Досить просто вичавити сік з його листя і закапати в кожну ніздрю по 2 краплі.

Як правильно застосовувати краплі від гаймориту.

Якщо призначено кілька лікарських препаратів, то необхідно дотримуватися певної послідовності для досягнення найкращого результату:

 1. Перед використанням будь-яких крапель потрібно очистити носові ходи за допомогою фізрозчину або препаратів на основі морської води (Аквалор, Аквамаріс).
 2. Далі застосовують препарати для звуження судин і зняття набряку зі слизової.
 3. Промивають ніс морською водою, наприклад за допомогою пристрою Долфін.
 4. І, нарешті, капають антибіотики або очищаючі краплі, в залежності від призначення.
 5. Застосовувати краплі краще лежачи, щоб уникнути затікання ліків в горло. Ляжте на бік і закапайте спочатку в ту ніздрю, яка виявиться внизу. Через деякий час поверніться на інший бік і повторіть процедуру.

Кращою профілактикою гаймориту буде своєчасне і адекватне лікування риніту, постійне промивання носових ходів морською водою в період епідемій ОРЗ, а також підтримка імунітету вітамінами, повноцінним харчуванням, загартовуванням і спортом.

Источник: healthday.in.ua

Гайморит — це запалення слизової оболонки гайморових пазух. Захворювання супроводжується набряком слизової носа, внаслідок чого перекриваються виходи для очищення пазух від накопичилася слизу. Бактерії, що викликають запалення, починають активно розмножуватися, провокуючи погіршення загального стану людини.


Ознаки гаймориту у дорослих — може піднятися висока температура, з’являються сильні головні болі, знижується нюх, утворюється закладеність носа, світлобоязнь, сльозотеча. З’являється відчуття здавленості і болі в ураженій пазусі.

Лікування гаймориту у дорослих

У першу чергу необхідно створення хорошого відтоку гною із запалених пазух. А також придушити інфекцію в осередку ураження — гайморової пазусі. Повний курс лікування гаймориту займає від 2 до 8 тижнів, запущений процес важче піддається лікуванню. Краплі від гаймориту


 • Гайморит лікування антибіотиками: Тут найважливіше, підібрати потрібний антибіотик, вибір якого заснований на визначенні чутливості, інакше терапія антибіотиком може бути не ефективною, і затягнеться процес одужання. Ефективні: Сумамед при гаймориті (азитроміцин), Амоксиклав (або Аугментин), Цефалоспроіни 3 покоління та ін. Якщо інтоксикація яскраво виражена, то антибіотики призначають внутрішньом’язово. При ознаках гаймориту, негайно зверніться до отоларинголога, який призначить відповідне лікування.
 • При сильному больовому синдромі лікарі проводять промивання придаткових пазух носа, а також, якщо є рясне виділення гною.
 • Для посилення ефекту може бути призначено лікування гаймориту лазером.
 • При хронічних процесах в пазухах вдаються до пункції, або проколу пазух. Після чого промивають пазухи антисептиком і вводять антибіотики.
 • Фізіотерапія також ефективний метод лікування гаймориту — хороший ефект дають УФО, УВЧ, солюкс, динамічні струми.

Які краще використовувати краплі в ніс, якщо у вас гайморит?

Краплі в ніс з антибіотиком: Лікування гаймориту можна доповнювати місцевим використанням антибактеріальних засобів. Фармацевтична промисловість зараз багата на різні спреї і засоби для закапування в носову порожнину, що містять антибіотики.

 • Ізофра при гаймориті, середня ціна 170 руб.
 • Полідекса з фенілефрину, ціна в аптеках 370-450 руб.
 • Биопарокс — спрей, дуже зручний у використанні, ціна 360-400 руб.
 • Синуфорте від гаймориту — допоміжний засіб, екстракт цикламена, не є антибіотиком, але досить ефективний препарат, ціна 1400-1500 руб.

Судинозвужувальні краплі в ніс: їх використання полегшує носове дихання і відновлює природний дренаж пазух. З їх допомогою моментально знімається набряк слизової носа і полегшується очищення синуса носа. Використовувати їх можна тільки 5 днів, так як є ризик виникнення атрофії слизової носа.

 • Назівін — ціна 90-120 руб.
 • Длянос — ціна 70-80 руб.
 • Галазолін — ціна 30-40 руб.

У разі алергічного гаймориту показана антигістамінна терапія.

 • Цетиризин -ціна 240-260 руб.
 • Лоратидин — ціна 15 руб.
 • Аллергодил — краплі в середньому 320 руб, спрей 430 руб.

Як правильно капати в ніс. Спочатку необхідно очистити носові ходи від слизу, краще використовувати:

 • Аквалор — спрей 320 руб.
 • Долфін при гаймориті — прилад і пакетики суміші для очищення носа, ціна коливається від 200 до 350 руб.
 • Квікс — спрей, ціна в аптеках 280-320 руб.

Потім закапати судинозвужувальні краплі і тільки потім закопувати краплі в ніс від гаймориту, що містять антибіотик або антигістамінні засоби. Капати необхідно тільки лежачи на боці, закопувати в ту ніздрю, яка знаходиться знизу. Перевертатися на інший бік відразу не слід, треба полежати деякий час, щоб краплі потрапили в уражені пазухи, тільки потім закапати в іншу ніздрю і теж кілька хвилин полежати.

Источник: imedicl.com

Капли от гайморита


Развитие данного заболевания связано с воспалением слизистой оболочки гайморовых пазух. Это провоцирует возникновение отеков, что значительно осложняет вывод патологических секретов, которые начинают скапливаться в околоносовых пазухах.

Остановить данный процесс и добиться восстановления нормального состояния слизистой, можно только в случае использования капель, способствующих уменьшению отеков за счет их сосудосуживающего действия, а так же капель, обладающих антимикробным действием.

Кроме того, необходимо учитывать и тот факт, что в выбранных препаратах должны содержаться смягчающие и увлажняющие компоненты. Также при гайморите можно использовать специальные спреи. Они очень удобны и эффективны. Подробнее написано здесь. (откроется в новом окне)

Какие капли помогают при гайморите?

Учитывая опыт использования различных видов капель при гайморите, можно сделать вывод, что наиболее эффективными являются такие препараты, как Риностоп, Тизин, Називин, Ксилен, Синуфорте, Пиносол и Колларгол.

1. Риностоп.


Капли способствуют сужению мелких кровеносных сосудов. Это, в свою очередь, уменьшает отечность. Соответственно происходит улучшение проходимости носовых ходов, за счет чего слизь может покидать околоносовые пазухи. Кроме того, значительно облегчается дыхание через нос. Данный препарат достаточно эффективен и его действие может продолжаться до десяти часов, что очень удобно.

2. Тизин.

Терапевтический эффект от использования этих капель проявляется уже через минуту и длится не менее пяти часов. Его действие направлено на сужение сосудов и снятие отеков. Благодаря этому, дышать носом становится гораздо легче.

3. Називин.

Назальные капли отличаются хорошо выраженным противоотечным и сосудосуживающим действием. Они действуют локально и не абсорбируются в системный кровоток. Существует несколько видов данного средства, каждый из которых подходит для людей разного возраста. Применение Називина допустимо даже для новорожденных детей.

4. Ксилен.

Ксилен вляется местным препаратом с отличным деконгестантным действием. За счет этого уменьшается отек и гиперемия слизистой оболочки. Использовать данные капли можно не более пяти дней. В противном случае, полученный эффект будет потерян и могут развиться другие осложнения.

5. Синуфорте.

Большой популярность пользуются и капли от гайморита с цикламеном. Причина в том, что в клубнях данного растения содержится огромное количество полезных веществ, способных справиться даже с хронической формой заболевания.

Существует масса народных средств, предусматривающих использование цикламена, однако капли Синуфорте, содержащие и этот компонент, являются более эффективными. Они отлично подходят для лечения воспалительных процессов придаточных пазух носа.

Кроме того, Синуфорте эффективно снимают отечность. Они провоцируют обильную секрецию, за счет чего из околоносовых пазух выходит накопившаяся слизь. Однако использовать это лекарство можно только людям, достигшим двенадцатилетнего возраста, так как испытания, связанные с воздействием препарата на детский организм не проводились.

6. Ринофлуимуцил 

Препарат обладает сосудосуживающим эффектом. К тому же, с его помощью происходит разжижение слизи, что способствует ее беспрепятственному выведению из носовых пазух. Кроме сосудосуживающего действия, Ринофлуимуцил обладает этиотропным свойством. А наличие в составе препарата ацетилцистеина наделяет его муколитическим эффектом. Данное средство рекомендуется применять в первые дни заболевания. Не желательно использовать Ринофлуимуцил дольше 5 дней подряд. Подобные лекарственные средства способны вызывать привыкание и подсушивать слизистую оболочку носа. Раствор вводят в каждое носовое отверстие методом распыления. Для взрослых доза препарата составляет по 2 впрыскивания трижды в день. Детям рекомендована 1 доза раствора на один прием. Дозировка препарата осуществляется путем нажатия на клапан. Еще больше о данном препарате написано в отдельной статье. (откроется в новом окне)

7. Нафтизин

Капли способствуют сужению кровеносных сосудов. Препарат обладает противовоспалительным действием. Нафтизин показан при ринитах, гайморитах, аллергических конъюнктивитах. В каждый носовой проход капают по 2 капли раствора. Для остановки кровотечения используют 0,05%-ый раствор Нафтизина. Для лечения конъюнктивита рекомендовано применять 2 капли в каждое носовой отверстие. Побочные эффекты могут проявиться в виде тахикардии и головной боли. Противопоказан препарат при артериальной гипертонии и выраженном атеросклерозе.

Также есть и другие хорошие лекарства которые написаны на этой странице.

Секреты народной медицины

Современная фармакология может похвастаться широким выбором медикаментозных препаратов для лечения гайморита. Но только комплексная терапия позволит ускорить процесс выздоровления, поэтому укрепить лечебный эффект можно при помощи средств народной медицины. Правда, при этом стоит учитывать склонность к аллергическим реакциям. Если у вас имеется аллергия на некоторые растения, то не исключено, что могут проявиться симптомы аллергической реакции при использовании средств растительного происхождения.

Рецепты капель из народной медицины:

 • 1 ст. л. измельченной мяты соединить с оливковым маслом (200 мл) и прополисом (20 грамм). Средство нужно оставить настаиваться на 10 дней. После этого его процеживают, и полученный состав используют в качестве капель от гайморита. В каждое носовое отверстие необходимо капнуть по две капли, но это следует делать после предварительного промывания носовых пазух;
 • по отдельным емкостям следует разложить траву зверобоя (15 гр.), ромашки и болотной сушеницы по 10 гр. Каждый стакан заливают кипятком. Когда трава настоится, ее нужно процедить. Подготовленные настои соединяют и применяют для лечения насморка и гайморита. В нос капают по пять капель трижды в день. Данное средство прекрасно справляется с воспалением и восстанавливает носовое дыхание.
 • Цветочный мед разбавляют кипяченой водой (1:1). В каждую ноздрю нужно ввести по три капли полученного средства. Такие капли снимают отечность и способствуют отхождению гнойных накоплений.
 • Рекомендуем прочитать статью: «Рецепты народной медицины от гайморита«

Источник: nasmork-gaimorit.ru