Носові кровотечі, які можуть турбувати як дорослих, так і дітей, в медицині звуться епістаксис. Щоб зрозуміти, чому може часто йде кров з носа, потрібно розібратися, як відбувається кровопостачання цієї області.

Щоб виконати свої основні функції – зігріти і очистити повітря, ніс повинен отримувати кров. Харчування носової порожнини відбувається з двох дуже великих артерій – зовнішньої і внутрішньої.

У нижній частині носової порожнини ці артерії розходяться на дрібні судини. У деяких місцях вони утворюють вузлики. Дуже багато таких «кров’яних вузликів» розташоване в зоні Кіссельбаха – самій вразливій ​​частині носової порожнини, розташованої в передній порожнині. Вузлики легко пошкоджуються, так як вони розташовані близько на слизовій. Такі кровотечі, які найчастіше турбують дітей.

Що може їх викликати?

Якщо у дитини часто йде кров носом, швидше за все, причини пов’язані з пошкодженням цілісності кровоносних вузликів в зоні Кіссельбаха.


Також не можна виключати те, що у діток судини в носі тоненькі і дрібні, вони розташовуються дуже близько на слизовій і легко пошкоджуються.

Кров починає текти з носа при його механічній травмі – стукнувся, забився, впав.
Також пошкодити слизову можна при неакуратному видаленні кірочок в носовій порожнині – колупання в носі ручкою, пальцем з нігтиками, ватною паличкою. Це теж одна з причин, чому з носа може піти кров.
Діти також можуть запихати в ніс сторонні предмети, що теж може стати причиною, що викликала кровотечу. Предмети, які потрапили в ніс, починають травмувати стінки носа, слизова запалюється, і починається кровотеча. Самим витягувати з носової порожнини чужорідний предмет не рекомендується. Краще, коли це зробить лікар.
Також причинами, чому часто йде кров у дорослого і у дитини, можуть стати новоутворення в носі – поліпи, ангіоми, гемангіоми.
Викривлена ​​носова перегородка теж відноситься до факторів, що викликають часті носові кровотечі.
Інфекційні хвороби (ГРВІ, риніт, синусит), які супроводжуються нежиттю, також відносять до причин, що викликають носову кровотечу.

Зверніть увагу, застосування для лікування стероїдних спреїв теж може стати причиною, що пояснює, чому стала часто йти кров носом.

В опалювальний сезон, коли в приміщенні не вистачає вологості, або в жарку пору року, можуть пересушувати і лопатися стінки судин.
Кров може йти з носа від перепадів атмосферного тиску (при пірнанні, зльоті літака, високо в горах). Виникає баротравма слизової носа.
У морозний день при низькій вологості повітря теж може бути кровотеча.
У вагітних жінок кров може йти з носа через гормональну перебудову в організмі.


Ще раз звертаємо вашу увагу, що передні кровотечі, викликані місцевими подразниками, в більшості випадків не є небезпечними, лише вносять незручності в звичний ритм життя. У 90% таких випадків кров перестає йти з носа протягом 5-8 хвилин. За цей час витікає невелика кількість крові, і це не шкодить загальному самопочуттю.

Але якщо з носа кров йде дуже часто, потрібно шукати причину, щоб підібрати лікування.

у дитини часто йде кров носом причини
Коли це небезпечно?

Якщо ви стали помічати, що кров іде без видимих ​​причин – це привід звернутися до лікаря і здати аналіз крові, щоб визначити рівень тромбоцитів. Саме ці кров’яні тільця відповідають за згортання і липкість крові. Зниження їх рівня говорить про серйозні захворювання, а часті носові кровотечі – один із симптомів недуги.

Які хвороби можуть викликати кровотечі?


По-перше, це хвороби, які пов’язані з порушенням згортання крові. До таких хвороб відносяться гемофілія, тромбоцитопенія, тромбопатія і геморагічна хвороба.
По-друге, це хвороби, при яких порушена цілісність судин, підвищена їх проникність – васкуліти.
Слабкість кровоносних судин теж відносять до хвороб, при яких нерідко йде носом кров – лікування призначає лікар. При слабкості судин крім носових кровотеч на тілі утворюються синці.
Нагадаємо, що кров в носову порожнину потрапляє з двох артерій. Тому часто кров йде у дорослих при підвищеному артеріальному тиску.
Також носова кровотеча симптом хвороби крові – лейкемії, анемії та ін.
При хворобах нирок хворі часто стикаються з цією проблемою.

Що робити, якщо у дитини часті носові кровотечі?

Якщо дитину або дорослого турбує, що з носа часто починає йти кров, перше, що потрібно зробити – з’ясувати причину.

Якщо часті кровотечі пов’язані зі зниженою кількістю тромбоцитів, лікар призначить дослідження, щоб встановити діагноз.
Якщо у вас або у дитини причини пов’язані з місцевими факторами – наприклад, судини розташовані близько під слизовою, лікар може запропонувати коагуляцію – припікання слизової порожнини носа. Зробити це можна різними способами: використовувати рідкий азот, зробити припікання лазером або провести електрокоагуляцію. Але щоб провести дані процедури, необхідні суворі свідчення.
Якщо кров з носа тече часто, помітна значна втрата крові, рекомендується хірургічне втручання. При такій операції перев’язуються (тромбуються) судини, артерії, що призводить до утворення тромбів – нових вузликів (згустків).


часто йде кров з носа що робити
Перша допомога

Кровотеча може бути короткочасною і припинитися самостійно. Але іноді кров тече з носа сильно – що робити в цьому випадку? Як надати першу допомогу?

Заспокоїтися. Через переляк відбувається підвищення адреналіну в крові, частішає серцебиття, посилюється приплив крові.
Іноді для того щоб зупинити кров з носа, досить притиснути до носової перегородки крила носа. (Не забувайте, що в цій області розташовані вузлики крові, які лопаються, викликаючи кровотечу). Протягом 10 хвилин утворюється тромб, і кров зупиниться.
Прийняти вертикальне положення. Щоб кров не потрапила в гортань, голову можна закидати. Необхідно схилити її вперед, щоб кров стекла з носа. Якщо закинути голову назад, можна погіршити становище – спровокувати блювоту і кашель, посиливши тим самим потік крові.
Також необхідно розстебнути тісний одяг, щоб забезпечити вільне дихання.


що це дозволяє, вдихати потрібно через ніс, а видихати ротом.
На перенісся слід покласти щось холодне, а ноги зігріти. Так ви зменшите приплив крові і ослабите або повністю припиніть кровотечу.
Якщо кровотеча не зупиняється, потрібно зробити тампон з вати, скрутити його, змочити в перекису і запхнути в ніздрі. Крила носа притиснути. Замість перекису можна брати будь-які назальні краплі.
Після зупинки крові з носа змастіть в ніздрях вазеліновим маслом. Це зволожить слизову і не дасть зірватися скоринці на тромбі.

Щоб зупинити звичайну кровотечу, досить вищеописаних заходів і до 10 хвилин часу. Якщо кров не припиняється, поспішіть викликати швидку. Також слід звернутися за допомогою до фахівців, якщо кров йде без згустків.

Як правило, зупинити кров можна в домашніх умовах, але якщо у вас виникають сумніви з приводу того, чому часто або довго йде кров з носа – зверніться до ЛОРа.

Источник: stm.net.ua

Види носових кровотеч у підлітків і дорослих

Кровотечею прийнято вважати виходження крові далі межами судинного русла. У тому випадку, коли витікання крові відбувається у зовнішнє середовище, говорять про зовнішнє кровотечі, якщо ж вона залишається всередині організму і просочує внутрішні тканини й органи, кровотеча є внутрішнім. Через труднощі своєчасного виявлення внутрішні кровотечі є найбільш небезпечними. Однак часті носові кровотечі представляють серйозну небезпеку. Вони цілком можуть бути тільки симптомом більш серйозних порушень роботи внутрішніх органів.


Як відомо, ніс – це важливий нюховий орган, який забезпечений величезним кількістю судин. Ослаблені хворобою або травмовані судини іноді дають текти, що характеризується різним ступенем виразністю. В одних випадках часті кровотечі з носа у підлітків і дорослих проявляються у вигляді виділення декількох крапельок, а в інших – може розвинутися помірна або сильна кровотеча.

Часто текти кров з носа може по-різному, тому кровотечі розрізняють за кількома ознаками, а саме за:

 • локалізації процесу — передні або задні;
 • частоті появи – рідкісні або рецидивуючі;
 • типу і механізму ушкодження судин – спонтанні або травматичні;
 • за обсягом крововтрати – незначна, помірна, масове або профузное.

Сукупність цих ознак і одержаних в ході обстеження хворого даних, дозволяє лікарю визначити тип і характер кровотечі, причини його появи, оцінити можливі ризики для здоров’я, надати першу допомогу і у разі необхідності призначити лікування.

Чому часто тече кров з носа?

Причини частих повторюваних кровотеч з носа можуть бути різноманітними і зовсім небезобидными. Розібратися, чому часто йде кров з носа і які причини цього явища можливо тільки з допомогою лікаря. До найбільш поширених варіантів появи кровотеч відносяться:

 • розрив або руйнування (аррозия) судинної стінки викликане захворюванням або отриманням травми;
 • пропотівання (диапедез) крові через цілі, неушкоджені судини, пов’язане з підвищеною проникністю стінок судин або змінами у складі крові.

Найчастіше причиною носової кровотечі є саме пошкодження судин носа в так званій зоні Кіссельбаха, що розташовується в передньому відділі носової перегородки і рясно пронизаної мережею капілярів і дрібних артеріол. Пошкодження судин в цій зоні, як правило, виникає в результаті:

 • удари в обличчя або зіткнення з чим-небудь;
 • неакуратного видалення сухих кірочок;
 • грубе сякання або інтенсивному почесывании.

Кровотеча в зоні Кіссельбаха, в переважній більшості випадків не представляє небезпеки і не загрожує здоров’ю. Часто йде кров з носа тонкою цівкою і при нормальної згортання крові дуже швидко і самостійно припиняється.

Набагато гірше справи йдуть, якщо дуже часто йде кров з носа та причиною її появи стає пошкодження судин заднього і верхнього відділів носа. Судини в цих зонах більш великі і їх пошкодження може викликати рясну крововтрату, яка становить небезпеку для здоров’я і навіть життя хворого. При такому вигляді кровотечі кров витікає яскраво-червоної струменем і практично не зупинятися. При попаданні крові в ротову порожнину і далі у шлунок в 90% випадків викликають блювоту.

Що робити, якщо кров з носа тече часто і рясно? Треба негайно звернутися в медичний заклад за допомогою, так як причиною такого кровотечі може стати важка травма черепа, носа або лицевого скелета, а також різні захворювання, що провокують руйнування судинної стінки.

Чому ж йде кров з носа часто при відсутності яких-небудь ушкоджень і травм? Якщо механічне пошкодження судин відсутня, то, швидше за все, кровотеча, викликане захворюванням. Часто причина появи крові з носа криється в таких захворюваннях і станах:


 • підвищений артеріальний тиск при захворюваннях бруньок, пороках серця і гіпертонічної хвороби. Появі такого кровотечі передує запаморочення, головний біль і шум у вухах;
 • хвороби, при яких порушується згортання крові – різні захворювання селезінки і печінки;
 • хвороби, що призводять до дистрофічних змін судинних стінок, підвищеної вразливості та проникності – атеросклероз, авітаміноз та ін

Крім цього витікання крові може викликати пухлинні процеси в порожнині носоглотки.

Причини частих кровотеч з носа у жінок, чоловіків і підлітків

Причины, почему часто идет кровь из носа и что делать при частых носовых кровотеченияхЧасті носові кровотечі у підлітків і маленьких дітей в більшості випадків з’являються з-за отриманих травм, а також завдяки згубній звичці колупатися в носі в будь-який вільний час. Зовсім маленькі діти часто засовують в носову порожнину іграшки та інші сторонні тіла, які також стають причиною появи крові.


Також часта кровотеча з носа у підлітка і маленької дитини може виникнути під час краснухи, грипу, кору, коклюшу та ГРВІ. Це пояснюється підвищеною чутливістю слизової оболонки до отрут і токсинів, що викликають ці хвороби мікроорганізмів.

Часті кровотечі з носа у жінок можуть спостерігатися у період вагітності і бути симптомом, який свідчить про те, що артеріальний тиск підвищений. Крім цього в такий відповідальний період життя все важливе системи організму майбутньої матері працюють на межі і іноді можуть траплятися помилки. В цей період в організмі жінки збільшується об’єм крові, що циркулює по венах і артеріями, отже, навантаження на судини також зростає.

Кровотеча з носа у чоловіків – часте явище.

При цьому у сильної половини людства ця неприємність виникає частіше, ніж у прекрасних дам. Існують причини розвитку цієї патології, які специфічні тільки для представників чоловічої статі. Наприклад, хвороба під назвою гемофілія, розвивається тільки у чоловіків, але її поява у жінок буває вкрай рідко і тільки при змінених X-хромосом обох батьків. Також у чоловіків у віці 10 років до 21 року часто розвивається юнацька носоглоткова доброякісна пухлина – ангиофиброма.

Источник: knigamedika.in.ua

Носова кровотеча може спровокувати чимало факторів. З яких причин йде кров, що з цим робити і чи можна запобігти цій проблемі, розповідається в матеріалі.


Чому іде кров з носа

Причини, по яких іде кров з носа

Причин може бути безліч, і не завжди навіть самий кваліфікований медик може визначити цей фактор з першого погляду. В ідеалі для виявлення причин необхідно звертатися до ЛОР-фахівця. Розберемо найбільш очевидні фактори, що впливають на носову кровотечу.

Кліматичні зміни

Якщо ви раптово змінили клімат, то ймовірність утворення кровотечі з носа дуже висока, так само, як і загальне погіршення стану. Таким чином може проявлятися акліматизація. Але подібні кровотечі не небезпечні — кров зупиняється досить швидко, а також не потребує додаткового втручання. При цьому проблема не утворюється повторно і не заподіює дискомфорту.

Сухе повітря

Сухе і запорошене повітря на вулиці або в кімнаті призводить до кровотечі з носа. Справа в тому, що в таких умовах слизова носа пересихає, а судини втрачають еластичність і лопаються. Щоб вирішити проблему, потрібно боротися з коренем проблеми — сухим повітрям. Для цього можна встановити штучне зволоження в будинку і використовувати краплі для носа, які будуть зволожувати слизову.

Скачки тиску

Це досить поширена причина. Найбільш часто вона супроводжує людей, робота яких пов’язана з підйомом у висоту (наприклад, льотчики, альпіністи) і опусканням на глибину (водолази, шахтарі, підводники).

Висока температура

Перегрів через високу температуру теж стає причиною утворення носової кровотечі. Часто кров йде в результаті сонячного або теплового удару. Тому слід дотримуватися заходів профілактики — носити закритий одяг, головні убори, частіше пити чисту воду. Бажано не знаходиться в спеку в години пік (з 11:00 до 17:00).

Стрес або перевтома

Сильні фізичні навантаження, недосипання, депресія, хронічна втома, активна розумова діяльність — все це може змусити організм в стресовий стан. Від такої напруги не дивно, що починає йти кров з носа. Постарайтеся частіше розслаблятися, як слід відпочивати у вихідні, більше спати, щоб не довести до таких проблем.

Збільшення артеріального тиску

При стрибку тиску вгору відбувається розрив стінок капілярів в носі. Це може спровокувати кровотечу з носа. Найбільш часто з такою проблемою стикаються люди з серцевими захворюваннями, атеросклерозом, гіпертонією, аортальному склерозі і пороці серця.

ЛОР-захворювання

Існує чимало захворювань носоглотки, які провокують утворення кровотечі. До них відносять риніт, синусит і гайморит. Також це може говорити про доброякісних або злоякісних хворобах. Крім того, причиною іноді є і загострення патологій крові — гемофілія, лейкоз, або ж інфекційні захворювання (сифіліс або туберкульоз.

Травми

Механічний вплив (удар, наприклад), зрозуміло, викличе кровотечу з носа. Бажано негайно звернутися до медиків, так як наслідки травм можуть бути ще страшнішими, ніж просто кров.

Аномальна будова носа або дистрофічні процеси

Ці відхилення теж провокують кровотечі. Наприклад, проблема може утворитися за дистрофічних змін у слизовій носа, при аномальному розвитку вен і артерій, а також через викривлення носової перегородки.

Шкідливі звички та медикаменти

Вживання деяких лікарських засобів та наркотиків призводить іноді до кровотеч. Так організм може реагувати на антигістамінні, судинозвужувальні і розріджують кров, а також кортикостероїди.

Причини кровотечі з носа у дітей

Багато батьків починають панікувати через те, що у дітей йде кров з носа. Найбільш часто проблема утворюється через те, що дітлахи колупаються в носі. Також нерідко це відбувається через потрапляння сторонніх тіл в носові проходи. В таких випадках завжди потрібно контролювати дії дітей, робити зауваження, якщо дитина почала колупатися в носі, пояснювати, що це може обернутися кровотечею. При попаданні детальки в ніс потрібно витягти її, а при необхідності викликати швидку допомогу.

У підлітковому віці нерідко виникають кровотечі через гормональної перебудови організму. При регулярній проблеми слід звернутися за допомогою до лікаря.

Причини кровотечі з носа у вагітних

Найбільш часто у жінок в положенні кровотечі з носа спровоковані збільшенням об’єму циркулюючої крові при збереженні колишніх розмірів судинної системи. Так організм говорить про невеликий збій. Також зміни на гормональному рівні проявляються в такому вигляді. На здоров’я вагітної і її дитини короткочасні кровотечі ніяк не позначаються.

Источник: ukrhealth.net

Общие причины носовых кровотечений.

Кровь из носа каковы же причины?

 Кровь из носа причины - кровотечение из носа1. Носовые кровотечения могут появиться вследствие сильного переутомления, загруженности работой или учебой, в отсутствии свежего воздуха, недосыпании, стрессов и т.д.

2. Атрофические процессы в носу (истощение слизистой носа). Эти процессы могут быть связаны с наследственными заболеваниями или профессиональными вредностями (запыленность, сухость воздуха и т. п.). В результате слизистая носа истончается, на ней образуются жесткие корочки, если их потревожить, появляется кровотечение.

3. Повышение артериального давления. В этом случае носовое кровотечение является «естественным кровопусканием», служит своего рода страховкой от кровоизлияния в мозг, которым может грозить резкое повышение артериального давления. В этом случае кровь из носа идет человеку только на пользу, после этого самочувствие обычно улучшается.

4. Причинами могут быть различные простудные заболевания (грипп или острое респираторное заболевание) — нежные, легко травмируемые сосуды носа при ОРВИ отекают и лопаются. Процессы, вызывающие переполнение кровью слизистой оболочки полости носа (острые и хронические риниты), синуситы (воспаление пазух носа), аденоиды. Новообразования полости носа (ангиомы, специфические гранулемы). Так же причинами могут быть и тяжелые инфекционные болезни (туберкулез).

5. Заболевания сердечно-сосудистой системы (гипертоническая болезнь, пороки сердца и аномалии сосудов с повышением кровяного давления в сосудах головы и шеи, атеросклероз кровеносных сосудов).

6. Коагулопатии (болезненные состояния, обусловленные нарушениями свертываемости крови), геморрагические диатезы и заболевания системы крови, гиповитаминозы и авитаминозы.

7. Тепловой и солнечный удар, перегрев организма.

8. Перепад барометрического давления (патологические синдромы в летной, водолазной, альпинистской практике)

9. Гормональные дисбалансы (в период полового созревания, при беременности).

Не смотря на беспокойство родителей, явление, когда у ребенка идет кровь из носа, далеко не редкость, и поднимать панику из-за этого, совсем не стоит. Но и без внимания, оставлять данную проблему не желательно. При неоднократном повторении кровотечения, есть смысл, обратиться за помощью к врачу, и выяснить причину, почему у ребенка идет кровь из носа.

Основные причины, почему у ребенка идет кровь из носа

Как правило, ничего опасного в этом нет. Существует несколько основных причин носового кровотечения, которые, в большинстве случаев, объясняют, почему у ребенка идет кровь из носа.

Основная причина заключается в том, что носовая полость, отличается обильным кровоснабжением, а так как у ребенка слизистая носа очень чувствительная, к разного вида воздействиям, то причиной кровотечения, может стать, любое незначительное повреждение.

«Зона Киссельбаха» — это сплетение кровеносных сосудов, расположенных очень близко к поверхности слизистой носа. Именно оно, является причиной обильных кровотечений из носовой полости. Причем, кровь из носа у ребенка может пойти совершенно внезапно.

Так же причиной, почему у ребенка идет кровь из носа, может стать нехватка в организме витамина «C», и как результат, повышенная ломкость сосудов. Поэтому, вам необходимо разнообразить питание ребенка, свежими фруктами, которые являются лучшим источником многих необходимых витаминов.

Причиной ломкости сосудов, может стать и сухой воздух, такое часто бывает зимой, когда все окна закрыты, и комнаты не проветриваются. В результате, слизистая носа высыхает, а сосуды теряют свою эластичность. В этом случае, кровь из носа, может пойти даже если малыш просто чихнет.

Кровь из носа, может пойти и в результате повышения давления, чаще всего, такие кровотечения возникают в ночное время. Если у ребенка нет других жалоб, на головную боль и прочее, а кровотечение из носа, носит разовый характер и не склонно к постоянству, то повода для беспокойств, нет. В противном случае, лучше обратиться к врачу, и пройти все необходимые обследования, для того что бы установить причину, почему у ребенка идет кровь из носа.

Существует еще ряд причин, из-за которых у ребенка может пойти кровь из носа. Но такие случаи, встречаются крайне редко, и останавливаться на них мы не будем, потому что, установить такую причину может только специалист.

Первая помощь при носовом кровотечении:

— Делайте холодные компрессы или прикладывайте лед к переносице. Такой способ останавливает практически все кровотечения, если для этого есть достаточно времени.

— Сядьте и сдавите нос (ниже его твердой части) большим и указательным пальцами на две – три минуты. Голову отклонять назад при этом не обязательно (это только изменит направления потока крови).

— Если кровотечение не останавливается, то вызовете скорую помощь.

Что делать, если у ребенка идет кровь из носа

    Запомните! Главное, не поднимать панику, — этим, вы только напугаете ребенка.
    Ребенка необходимо посадить, а голову наклонить немного вперед.
    Убедитесь, что у ребенка в носу нет посторонних предметов, ведь малыши, нередко их туда засовывают.
    Можно слегка прижать крылья носа, пальцами, или вставить ватные тампоны. Тампоны, для лучшего эффекта, можно смочить растворе перекиси водорода. Кровотечение должно остановиться само собой, в течение 2-3 минут.
    Ни в коем случае нельзя ложиться на спину и запрокидывать назад голову, как многие из нас привыкли делать.
    К носу ребенка, можно приложить холод. Для этого, можно использовать как лед, положив его в пакет, так и обыкновенный платок, намоченный в холодной воде. Такие действия помогут сузить сосуды и остановить кровотечение.
    Если в течение 5-7 минут, кровотечение не прекратилось, вызовите скорую помощь. Но хотелось бы отметить, что такие случаи бывают крайне редко, и обычно связано с проблемой свертываемости крови.

Если у ребенка идет кровь из носа, и это явление становится регулярным, нужно, обязательно, показать ребенка врачу. Обычно, в таких случаях, для укрепления сосудов, назначается «Аскорутин» или другой комплекс витаминов, который подбирается индивидуально, в зависимости от причины появления кровотечения, и возраста ребенка. Но еще раз хочу отметить, что назначить лечение, может только врач, и не стоит, принимать лекарственные препараты самостоятельно.

Какие заболевания могут стать причиной носового кровотечения? Почему идет кровь из носа при отсутствии травмы?

Носовые кровотечения могут быть как симптомом общих заболеваний организма, так и результатом патологии, возникшей в полости носа. Наиболее частой общей причиной появления крови из носа является повышенное артериальное давление, например, при гипертонической болезни, заболеваниях почек и пороках сердца. В этом случае кровотечению обычно предшествует головная боль, шум в ушах и головокружение.

Повышенная кровоточивость слизистой может быть симптомом заболеваний, сопровождающихся нарушением свертываемости крови (болезни крови, селезенки, печени), или проявлением патологии, при которой наблюдаются дистрофические изменения сосудистой стенки, ее повышенная проницаемость и ранимость, например, атеросклероза, авитаминозов и других. Многие инфекционные заболевания, например грипп, сопровождаются появлением крови из носа. Причиной тому является повреждение сосудов токсинами вирусов.

Ну, и конечно, разрушение кровеносных сосудов может быть следствием опухолевых процессов в полости носа. При обследовании больных по поводу носовых кровотечений нередко обнаруживаются доброкачественные (полип, ангиома, папиллома) и злокачественные (рак и саркома) новообразования. При этом чаще люди отмечают, что кровь из носа у них шла уже неоднократно.

Заболеваний, которые могут вызвать выделение крови из носа, достаточно много. Но иногда причиной кровотечения становятся вполне безобидные обыденные ситуации, например, понижение атмосферного давления, поход в баню, нахождение под открытым солнцем, большое физическое напряжение, беременность и другие. Чаще всего кровь из носа в этом случае появляется спонтанно, из одной половины, быстро останавливается и не представляет никакой опасности для человека.

Кровь из носа у ребенка чаще появляется в результате травмы кровеносных сосудов при ударе или неаккуратном очищении носа. Причиной кровотечения может стать вредная привычка ковырять пальцем в носу, маленькие же дети могут повредить слизистую, засовывая в нос игрушки и другие инородные предметы.

Нередко мама пугается, когда во время гриппа, краснухи, кори, коклюша и даже ОРВИ у ее чада без видимых причин появляется кровь из носа. У ребенка сосуды гораздо более чувствительны к действию микробных ядов, нежели у взрослого, и это объясняет повышенную кровоточивость слизистой во время инфекции. Носовое кровотечение у детей может служить и сигналом тяжелого заболевания крови, сосудов, легких или сердца. Поэтому если кровь из носа у ребенка – обычное явление, стоит насторожиться и обязательно проконсультироваться с врачом.

Когда появление крови из носа может представлять опасность для человека?

Естественно, опасным становится выделение крови из носа сильной струей или продолжительное время. При этом больной начинает страдать от острой кровопотери. Появляется головокружение, мушки перед глазами, бледность кожи и слизистых, холодный пот.

Пульс становится слабым и частым, возможна потеря сознания. Такая ситуация требует немедленной медицинской помощи, но в случае менее сильного кровотечения тоже не стоит сидеть «сложив руки», нужно принять все меры, чтобы быстрее прекратить кровопотерю.

Источник: krasgmu.net